خدمات لوله بازکنی - تخلیه چاه - حفر چاه - تشخیص ترکیدگی لوله - بازسازی و لایروبی چاه - لوله کشی - شبانه روزی تمام نقاط تهران

اطلاعات تماس

لوله بازکنی فنر زنی باز کردن گرفتگی لوله

لوله بازکنی و علت گرفتگی لوله

واژهای لوله بازکنی فنر زنی باز کردن گرفتگی لولهبرای اکثرا ما کلمه ایی آشناست برای همه ما پیش اومده که لوله های آشپزخانه .  لوله بازکنی حمام .توالت و یا پارکینگ حین استفاده گرفته باشد و دیگر اب خارج نشود در این مئاقع همه ما بدنبال حل مشکل هستیم.

لوله بازکنی
لوله بازکنی

.دلایل مسدود شدن لوله های فاضلاب و روش های لوله بازکنی فنر زنی باز کردن گرفتگی لوله:

گرفتگی ها به نوع لوله ها بستگی دارد لوله بازکنی انواع مختلف لوله در ساختمان بکار برده میشود هرکدام را بررسی می کنیم

لوله های چدنی و گالوانیزه:

این نوع لوله ها که در ساختمان های قدمت بالای 20-25 سال دارند مورد استفاده قرار گرفته اند  لوله بازکنی دراین نوع از لوله ها  چاه بازکنی شرق تهران بدلیل نوع جنس لوله پس از مدتی استفاده لوله ها از داخل زنگ میزنند و همین امر باعث زبر شدن داخل لوله میشود

و باعث گیر کردن آشغالها و رسوب زدن چربی ها داخل لوله ها میشود و بمرور زمان قطر داخل لوله کم میشود و تند تند گرفتگی پیش می آید لوله بازکنی برای باز کردن گرفتگی لوله چدن و گالوانیزه باید از نیروهای متخصص کمک بگیرید .

برای لوله بازکنی فنر زنی باز کردن گرفتگی لوله در این نوع لوله نیروهای ما از فنر و پمپ تراکم اسید استفاده میکنند.

.لوله های پلی اتیلین و پلیکا:

 دیگر لوله های مورد استفاده در ساختمانها لوله های پلی اتیلین و پلیکا می باشد در این نوع لوله ها میزان گرفتگی لوله نسبت به لوله های چدنی و گالوانیزه کمتر میباشد.

.علت گرفتگی لوله های فاضلاب از جنس پلی اتیلین و پلیکا: 

نصب و اجرای غیر اصولی لوله فاضلاب شیب استاندارد لوله های فاضلاب باید حداقل 4درصد باشد یعنی به ازای هر یک متر 4 سانتی متر شیب داشته باشد.

درصورت عدم رعایت شیب استاندارد چربی ها و آشغالها درون لوله میماند و به مرور زمان تبدیل به رسوب داخل لوله میشود و قطر لوله کم میشود لوله بازکنی و همین باعث کند شدن عبور اب و نهایتا گرفتگی لوله میشود

.روشهای لوله بازکنی فنر زنی بازکردن گرفتگی لوله های پلی اتیلین و پلیکا:

دراین نوع از لوله ها از روشهای فنر زدن با دستگاه ژنراتور برقی و پمپ تراکم برای لوله بازکنی استفاده میشود.

لوله بازکنی
لوله بازکنی بازکردن انواع گرفتگی های سفت و سخت

راه های پیشگیری از گرفتگی لوله:

ابتدا برای پیش گیری از گرفتگی لوله باید در حین ساخت یا خرید ساختمان به شیب و قطر لوله مورد استفاده در ساختمان توجه فرمایید.

سپس برای پیشگیری از گرفتگی لوله در اشپزخانه و روشویی ها استفاده از سیفون در قسمت پایین روشویی و سینک ضروری هست

مورد دوم  در لوله های آشپزخانه چون چربی زیاد استفاده میشود لوله بازکنی ماهی یک بار اب جوش با تاید یا مایع ظرفشویی را باهم مخلوط و در سینک آشپزخانه بریزید اینکار باعث میشود که چربی های باقی مانده در لوله ازبین بروند و ایجاد رسوب در لوله نشود .

در لوله های توالت استفاده از فلش تانک و در لوله های حمام استفاده از توری مناسب کفشور توصیه می شود.

آموزش روش های لوله بازکنی فنر زنی :

استفاده های محلول های لوله بازکنی:در مواقعی که شدت لوله بازکنی کم باشد یعنی اب خیلی ضعیف عبور کند توصیه میشود که از محلولهای لوله بازکنی استفاده شود در غیر صورت استفاده نکنید زیرا باعث بروز خسارت و خرابی لوله ها میشود

روش دوم لوله بازکنی که بی خطر می باشد. مقداری جوش شیرین. نمک و نوشابه رو باهم در خروجی فاضلاب بریزید و

سپس بوسیله ی یک پارچه محکم خروجی فاضلاب رو مسدود کنید لوله بازکنی انبساط گاز تولیدی مواد باعث وارد شدن فشار به لوله و باز شدن گرفتگی میشود.البته این روش ها برای گرفتگی های جزِیی میباشد

در صورتی گرفتگی لوله با این روش ها برطرف نشد باید با شرکتهای لوله بازکنی تماس بگیرید.

خدمات تاسیساتی کیهان یکی از این شرکتهای لوله بازکنی می باشد لوله بازکنی که با بهترین ابزار و ماشین آلات بروز و غریب بر 20 سال سابقه در زمینه لوله بازکنی . تخلیه چاه . و خدمات تاسیساتی  سعی در برطرف کردن مشکلات شما را دارد.

سایر خدمات فنی کیهان

تخلیه چاه و لایروبی چاه . سپتینک و منهول

حفر چاه و ترمیم ریزش چاه

تشخیص ترکیدگی لوله و ترمیم

تعویض کاشی و سرامیک

نصب توالت فرنگی و تعویض کاسه توالت

بهترین تبلیغ رضایت مشتری میباشد.

به‌عنوان پیشرو در ارائه‌دهنده سیستم‌های لوله‌کشی لوله‌ها و اتصالات پلاستیکی، ما هر روز سؤالات مربوط به نصب لوله‌کشی و گرمایش را دریافت می‌کنیم.

در این وبلاگ، ما به بررسی 7 سوال رایج لوله کشی و گرمایش در مورد محصولات JG Speedfit RWC توسط نصاب خواهیم پرداخت. حتی با راه‌حل‌های لوله‌کشی پلاستیکی پیشرو در جهان، مانند محدوده Speedfit، در صورت عدم استفاده صحیح، ممکن است در حین یا بعد از نصب، کاستی‌هایی در نصب وجود داشته باشد.

1. آیا باید لوله های لوله بازکنی  Speedfit را عایق بندی کنم؟
هنگام اجرای لوله های گرمایش از طریق دیوارها، رعایت قسمت L از مقررات ساختمان مهم است. این بیان می‌کند که هر لوله‌کشی که از دیواره‌هایی در مناطقی که گرم نمی‌شوند عبور می‌کند، باید به اندازه کافی عایق بندی شود تا از اتلاف گرما جلوگیری شود.

اگر لوله‌های خدماتی از بیرون وارد خانه‌های خانگی شوند، به عنوان مثال آب سرد، جایی که باید از عایق‌ها و آب‌بندها برای عایق‌بندی مناسب نقطه ورودی استفاده شود، نیز چنین است.

استاپ انتهایی اسپیدفیت لوله کشی پلاستیکی
2. آیا هر بار که لوله های اسپیدفیت را به فیتینگ وصل می کنم باید از اینسرت استفاده کنم و چرا دو نوع اینسرت وجود دارد؟
پاسخ ساده این است که بله، همیشه هنگام نصب لوله های  از یک درج استفاده کنید زیرا شکل لوله را پشتیبانی می کند.

ما دو نوع درج داریم  یا Superseal برای پلاستیک به پلاستیک و “TSM” برای پلاستیک به فشرده سازی.

‘STS یک O-Ring اضافی است که به کاهش خطر نشت ناشی از بار جانبی کمک می کند.

درج دارای نیست و بنابراین اجازه می دهد تا لوله بیشتری وارد اتصالات شود. این در هنگام استفاده از لوله  با اتصالات فشرده سازی مهم است زیرا استفاده از درج  به زیتون اجازه می دهد تا بیشتر در لوله بنشیند. (فقط درج های  باید با اتصالات فشرده سازی استفاده شود).

لوله پلاستیکی مجرای
3. آیا لوله اسپیدفیت را می توان در کف پوش دفن کرد؟
مقررات ساختمانی بیان می‌کند که لوله‌های نصب شده در کف باید قابل جابجایی باشند، به استثنای لوله‌های مورد استفاده در پروژه‌های گرمایش از کف.

این استثنا مهم است که به خاطر داشته باشید، زیرا به دلیل استراتژی دولت بریتانیا، سیستم های گرمایش از کف احتمالاً رایج تر می شوند. این به این دلیل است که آنها با پمپ های زمینی و منبع هوا سازگار هستند، که رقبای اصلی جایگزینی دیگ های گاز هستند زیرا سازگارتر با محیط زیست هستند.

 

در تمام پروژه های دیگر، لوله های گذاشته شده در کفپوش باید قابل جابجایی باشند، بنابراین ما مجرای را ارائه می دهیم که می تواند به پایه بتنی بریده شود. سپس لوله  می تواند از طریق مجرا عبور کند و روی آن کف شود.

اگر لوله نیاز به تعویض داشته باشد، می توان آن را در هر انتها جدا کرد و بیرون کشید. از نصب یراق آلات در زیر سطل باید خودداری شود، اما در صورت لزوم باید در جعبه هایی با درب قابل جابجایی نصب شود تا بتوان آنها را سرویس کرد.

درج لوله 
4. آیا می توانم لوله  را مستقیماً به اتصالات فشرده سازی وصل کنم؟
بله، اما به شرطی که لوله ها و اتصالات با هم سازگار باشند.

اتصالات فشاری با عمق توقف لوله کوتاه نباید با لوله های  استفاده شود. هنگام اتصال به لوله های پلاستیکی از یک درج  استفاده کنید و دستورالعمل های سازنده اتصالات فشرده سازی را دنبال کنید.

لوله و لوله  در کنار هم
5. تفاوت لوله  (پلی بوتیلن) ​​و چیست؟
تفاوت این است که لوله PB نسبت به انعطاف پذیرتر است، زیرا حافظه کمتری در سیم پیچ وجود دارد. هر دو نسخه لوله های مانع هستند و می توانند برای انواع نصب استفاده شوند.

ترکیدگی لوله
6. لوله ها و اتصالات شما برای کار در چه دما و فشاری تایید شده اند؟
لوله و اتصالات JG Speedfit برای کار در موارد زیر تأیید شده است:

12 بار در 20 درجه سانتیگراد

6 بار در 65 درجه سانتیگراد و

3 بار در حداکثر دمای 82 درجه سانتیگراد تا 105 درجه سانتیگراد، اما در صورت خرابی ترموستات، لوله ها و اتصالات می توانند دمای 114 درجه سانتیگراد را برای مدت زمان کوتاهی تحمل کنند.

اتصالاتی که برای گرمایش مرکزی مناسب نیستند حداکثر دمای 65 درجه سانتیگراد دارند.

7. برای لوله کشی و گرمایش لوله ها و اتصالات را در چه فشاری باید تست کرد؟
تمام لوله ها باید به صورت هیدرولیکی تست شوند. شما باید لوله های خود را در 2 بار به مدت 10 دقیقه و سپس در 10 بار به مدت 10 دقیقه آزمایش کنید.

اگر در مورد لوله کشی و گرمایش یا مجموعه اتصالات پلاستیکی  ما سوالی دارید

تماس با کارشناس