خدمات لوله بازکنی - تخلیه چاه - حفر چاه - تشخیص ترکیدگی لوله - بازسازی و لایروبی چاه - لوله کشی - شبانه روزی تمام نقاط تهران

اطلاعات تماس
افتادن اشیاء قیمتی در چاه

پس از افتادن وسیله در چاه چه کنیم؟

افتادن اشیا قیمتی یا غیر قیمتی در چاه توالت یا فاضلاب ممکن است همواره اتفاق بیافتد. مثلاً حلقه نامزدی، انگشتر، دستبند ، پلاک طلا، یا حتی خمیر دندان، صابون، کلید، سوئیچ و غیره. در اینجا ما به برخی از نکات مهم در مورد بیرون آوردن این اشیا از توالت توجه می‌کنیم.

  1. هرگز سیفون را نکشید:

پس از افتادن شی در دستشویی، همه ما تمایل داریم تا سیفون را بکشیم و شی را بیرون بیاوریم. اما این کار نادرست است. سیفون یک قسمت مهم از سیستم فاضلاب است و کشیدن آن ممکن است باعث خرابی شود. بنابراین به هیچ عنوان سیفون را نکشید.

  1. آب نریزید:

بعد از افتادن شی در چاه توالت، به هیچ عنوان آب را در لوله فاضلاب نریزید. آب می‌تواند باعث حرکت شی در لوله شود و باعث گیر کردن آن شود. بنابراین به هیچ وجه آب را در لوله فاضلاب نریزید.

  1. استفاده از ابزار مناسب:

اگر تجربه‌ای در خارج کردن وسیله از لوله فاضلاب ندارید، بهتر است از ابزار مناسب استفاده نکنید. استفاده از سیخ یا میله فلزی ممکن است باعث رد شدن شی از سیفون و گیر کردن آن در لوله فاضلاب شود. بنابراین بهتر است با چنگک یا انبر فاضلابی کار کنید.

  1. خودداری از فرو کردن دست:

خودداری کنید تا دست خود را در لوله توالت فرو نکنید. لوله فاضلاب در بسیاری از ساختمان‌های تهران بسیار باریک است و ممکن است دست شما گیر کند و آسیب ببیند. بنابراین به هیچ وجه دست خود را در لوله توالت فرو نکنید.

  1. استفاده از خدمات حرفه‌ای:

اگر هیچ راه دیگری برای بیرون آوردن شی ندارید، بهتر است در اولین فرصت با استفاده از خدمات حرفه‌ای شرکت کیهان تماس بگیرید. متخصصین ما می‌توانند با استفاده از ابزار مناسب و تجربه‌ای که دارد، شی را بیرون بیاورند.

با رعایت این نکات، می‌توانید به راحتی وسیله‌ای که در توالت افتاده است را بیرون بیاورید. البته بهتر است همواره پیشگیرانه عمل کرده و جلوگیری از افتادن اشیا به توالت را در نظر بگیرید.

با توجه به اینکه لوله فاضلاب در بیش از ۹۹٪ سرویس بهداشتی ساختمان‌های تهران به طول بیش از ۵۰ سانتیمتر می‌رسد، از آوردن اشیا از چاه توالت با دست غیرممکن است. برای این کار، نیاز به ابزار مخصوصی دارید. ما سرویسکارانی داریم که با بهترین ابزارها برای بیرون‌آوردن جسم از دستشویی مجهز شده‌اند. آن‌ها در طول تمام روزهای سال و به صورت ۲۴ ساعته آماده‌ی خدمات رسانی به شما عزیزان هستند. با شرکت کیهان تماس بگیرید و از خدمات حرفه‌ای ما بهره‌برید.

خارج کردن اشیا چاه فاضلاب

5 روش خارج کردن اشیا از چاه فاضلاب

در اینجا، چند روش ساده برای استفاده فوری توضیح داده شده است. اما حتماً به اصول ایمنی توجه کنید تا ابتدا خودتان را به خطر نیندازید و در ثانی، اشیاء قیمتی را از دست ندهید یا اشیاء بی ارزش را به داخل لوله فاضلاب رها نکنید که باعث مسدود شدن لوله و بالا زدن چاه توالت شود.

1- بیرون آوردن اشیا از توالت با دست

جهت خارج کردن اشیا از توالت، بهتر است از دستکش استفاده کنید. ابتدا، مطمئن شوید که ارتفاع لوله کمتر از 40 سانتیمتر است. در صورتی که کمتر باشد، می‌توانید با فروکردن دست در لوله فاضلاب، شی مورد نظر را خارج کنید. اما اگر ارتفاع لوله بیشتر از 40 سانتیمتر است، به هیچ وجه خطر فروکردن دست را به جان نخرید؛ زیرا دست شما ممکن است در لوله گیر کند.

2- خارج کردن وسیله از چاه با قلاب

اگر ابزارهایی مانند چنگک یا انبر مخصوص فاضلاب در اختیار ندارید، بایستی از داشته‌های خانگی خود برای ساختن ابزار استفاده کنید. یکی از روش‌های ساده و کارآمد، استفاده از یک آویز لباس فلزی است. این آویز را با استفاده از یک انبردست، به شکل صاف و با قلاب درست کنید. حتماً به ارتفاع حداقل یک متر توجه کنید، تا بتوانید طلا را از توالت درآورید یا اشیا را از چاه توالت بیرون بکشید. میله را تا جایی که به سیفون توالت برسد، در لوله فاضلاب قرار دهید. سپس با قلاب، شی مورد نظر خود را بیابید و مانند ماهیگیری به قلاب بچسبانید تا بتوانید آن را بیرون کشید. پس از خارج کردن شی از دستشویی، حتماً به نکات مهمی که در بخش قبلی ذکر شد، توجه کنید.

3- بیرون کشیدن شیء با بلند کردن توالت فرنگی

اگر توالت شما فرنگی است، احتمال دارد که شی مورد نظر در لوله فاضلاب گیر کرده و در زیر زانوی فرنگی قرار گرفته باشد. در این صورت، باید چسب آب بندی توالت فرنگی را جدا کرده و کاسه را کنار بگذارید. برای این کار، ابتدا با استفاده از یک چاقو، چسب فرنگی را جدا کنید و کاسه را به آرامی بلند کنید. سپس با استفاده از ابزار، دست یا قلابی که در مورد دوم آموزش داده شده، به دنبال شی مورد نظر بگردید و آن را خارج کنید. حتماً به این نکته توجه کنید که پس از نصب کاسه به درستی و زدن چسب، توالت فرنگی را به خوبی نصب کنید تا هیچ نشتی رخ ندهد.

4- خارج کردن اشیاء به کمک جاروبرقی

روش سریع و آسان برای خارج کردن اشیا از لوله فاضلاب آشپزخانه، حمام و توالت استفاده از جارو برقی است. اما توجه داشته باشید که نه هر جارو برقی مناسب است، بلکه باید یک جارو برقی با دکمه تر و خشک داشته باشید تا بتوانید آن را روی حالت تر قرار دهید. اگر چنین جارو برقی‌ای در خانه دارید، همین حالا آن را بیاورید و لوله جارو برقی را در داخل لوله فاضلاب دستشویی قرار دهید. سپس چند لحظه صبر کنید تا جارو برقی محتوای موجود در سیفون توالت را مکش کند. سپس جارو برقی را باز کنید و به دنبال شی مورد نظر خود بگردید. اگر از قبل آب در لوله فاضلاب ریخته نباشد، احتمالاً شی مورد نظر در داخل جارو برقی خواهد بود.

5- در آوردن شی از چاه با چنگک یا انبر فاضلابی

در بازار، ابزارهای متعددی وجود دارند که می‌توانید در هنگام سقوط وسیله‌ای در چاه توالت از آنها بهره ببرید. اما متأسفانه این ابزارها یا بسیار سخت‌ گیر می آیند یا قیمت بالایی دارند که برای شما عزیزان مقرون به صرفه نیستند. در واقع، شما نیازی به تهیه این ابزارها ندارید، زیرا کار شما اصلاً این نیست و احتمالاً سالی یکبار هم وسیله‌ای را در داخل چاه توالت نمی‌اندازید. بنابراین، بهترین راهکار برای شما یکبار استفاده از انبر یا چنگک است که هم اقتصادی است و هم مشکل شما را حل می‌کند. بنابر این با شرکت کیهان تماس بگیرید تا تکنسین های ما در کمترین زمان وسیله گیر کرده داخل لوله فاضلاب را برای شما بدون دردسر خارج کنند.

گاهی اوقات به دلایل مختلف، افراد عادی قادر به در آوردن اشیا از داخل توالت یا لوله فاضلاب نمی‌باشند. این ممکن است به دلیل ارتفاع لوله فاضلاب  یا نبود تخصص کافی در این زمینه باشد. روش بهتر و البته تضمینی‌تر برای انجام این کار، استفاده از خدمات تخصصی جهت خروج اشیا از سرویس بهداشتی است.

شرکت کیهان با استفاده از ابزارهای مخصوص و تیم مجرب و حرفه‌ای، به صورت تضمینی هر نوع شی را از لوله فاضلاب توالت خارج می‌کند. چه به اندازه گوشی موبایل یا حتی یک سوزن کوچک باشد. ما آماده‌ایم تا به شما کمک کنیم و مشکل شما را به سرعت و با دقت برطرف کنیم.

یک پاسخ یا نظر بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

تماس با کارشناس