خدمات لوله بازکنی - تخلیه چاه - حفر چاه - تشخیص ترکیدگی لوله - بازسازی و لایروبی چاه - لوله کشی - شبانه روزی تمام نقاط تهران

اطلاعات تماس

تخلیه چاه و لایروبی چاه در تهران

فرایند خالی کردن آب و فضولات به وسیله تانکر و نیروی انسانی را تخلیه چاه و لایروبی چاه میگوییم.

در ساختمانهای مسکونی و یا مراکز درمانی، تخلیه چاه فروشگاهی و یا مجتمع های ورزشی با لوله کشی های فاضلاب به اگوی فاضلاب شهری متصل نیست ، چاه هایی تعبیه شده که آب های مصرفی به وسیله لوله کشی فاضلاب به چاه متصل شده اند.

نشانه های پر شدن چاه تهران

1:سرریز شدن آب چاه از نزدیک ترین خروجی فاضلاب به چاه در زمان اوج مصرف مانند شبها

2:پخش بوی نامطلوب در واحد های مسکونی

3:ازدحام حشرات موذی مانند سوسک در خروجی های فاضلاب

تخلیه چاه
تخلیه چاه تهران

دلایل پرشدن چاه تهران

1. کم بودن متراژ چاه :

چاه از دو قسمت میله چاه و انباری چاه تشکیل میشود. مهمترین قسمت چاه انباری چاه می باشد که با توجه به تعداد واحد های ساختمان و میزان استفاده آب حداقل باید 70 متر مکعب باشد.

در بیشتر مواقع زمانی که مشکل پرشدن چاه دارند و ما برای انجام کار به محل مراجعه می کنیم بعد از تخلیه چاه متوجه میشویم که متراژ انباری چاه خیلی کمتر از متراژ استاندارد چاه می باشد. (استاندارد متراژ چاه به ازای 4 واحد یا 16 نفر استفاده کننده باید 60 متر مغنی انباری و 10 متر طول میله باشد).

2:دومین دلیل که نیاز به تخلیه چاه میشود ریزش چاه می باشد.

در مواردی بر اثر عوامل طبیعی مانند زلزله،  نشست ساختمان و یا عدم توجه به پر شدن چاه ابتدا انباری چاه ریزش میکند و دیگر آب های مصرفی به قسمت انباری چاه نمی رود.  و شما مجبورید چاه بازکنی تهران انجام دهید. به عبارتی ساده دیگر چاه انباری ندارد و 10_12 متر میله چاه داریم که آن هم حجمی خیلی کم دارد که سریع پر میشود. در این مواقع که خیلی خطرناک می باشد باید سریع چاه ترمیم گردد. در غیر این صورت پس از مدتی استفاده بالای دهنه چاه یا همان طوقه چاه ریزش میکند و برای ساکنین خطرناک میباشد.

3:دلیل بعدی استفاده بلند مدت از چاه میباشد.

گاهی مواقع که چاه فاضلاب پر میشود متوجه میشویم که نه چاه ما ریزش کرده و نه متراژ چاه کم میباشد. پس علت پرشدن چاه چیست؟ تخلیه چاه تهران در این مواقع بدلیل استفاده طولانی مدت چاه خاک چاه اسباع شده است. یعنی منافذ خاک به وسیلیه چربی ها و فضولات مسدود شده است و دیگر آب به زمین نفوذ نمیکند  و چاه ما مانند یک استخر عمل میکند. این باعث میشود که به دفعات تخلیه و لایروبی انجام دهیم. در این مواقع برای جلو گیری از پر شدن سریع بعد از تخلیه و لایروبی، کف تراشی چاه رو انجام دهیم.

4:یکی بودن چاه آب های مصرفی آشپزخانه با سرویس های بهداشتی 

آب فاضلاب مصرفی در آشپزخانه به علت وجود چربی زیاد هنگام مخلوط شدن با خروجی سرویس بهداشتی باعث تولید نوعی رسوب و آهک میشود. این رسوبات باعث مسدود شدن منافذ خاک و نهایتا مجبور به خالی کردن چاه میشویم.

روش های تخلیه چاه و لایروبی چاه تهران

تخلیه چاه با استفاده از تانکر های 6 هزار لیتری و 12 هزارلیتری به وسیله پمپ های ابکش و لجن کش. دراین روش از تخلیه و لایروبی باید ابتدا محل دقیق چاه را مشخص کنیم.  سپس با استفاده از ابزار های کنده کاری درب چاه را به قطر نیم متر باز کنیم. سپس پمپ های تخلیه چاه تهران را به داخل چاه فرستاده و با توجه به متراژ چاه و متراژ شیلنگ پمپ تا به ماشین تخلیه از پمپ تک فاز و یا سه فاز تخلیه را انجام می دهیم.

تخلیه ساکشن با ماشینهای 6 و 12 هزارلیتری: در نوع تخلیه با ساکشن نیز ابتدا باید محل دقیق چاه را مشخص کنیم. سپس با مته های مخصوص یا هیلتی یک سوراخ به قطر 20 سانت در بالای چاه ایجاد کنیم. و شیلنگ ساکشن را به داخل چاه بفرستیم و فرایند تخلیه و لایروبی ر و انجام دهیم

لایروبی چاه با استفاده از نیروی انسانی

این نوع از چاه بازکنی و لایروبی تهران در مواقعی انجام میشود که منافذ خاک مسدود شده باشد. به این صورت که ابتدا تخلیه چاه با ساکشن یا پمپ انجام میشود و بعد از ان برای لایروبی یک نیروی انسانی به ته چاه فرستاده میشود. نیرو بوسیله ابزارهای خود لجن ها و رسوبات را جمع آوری و به وسیله سطل و بالابر به بیرون از چاه منتقل میکند. سپس در درون بشکه های 120 لیتری دربسته ریخته شده و با نیسان به بیرون از شهر انتقال داده میشوند.

قیمت تخلیه چاه تهران و لایروبی چاه

قیمت تخلیه و لایروبی به نوع تخلیه (ساکشن.پمپ تک فاز.پمپ سه فاز)، متراژ شیلنگ خور چاه بستگی دارد و توافقی میباشد. حداقل قیمت یک میلیون تومان ماشین 6 هزار لیتری و حداکثر2 میلیون ماشین 12 هزارلیتری میباشد.

سایر خدمات شرکت کیهان:

.حفر چاه فاضلاب و ترمیم ریزش چاه

.لوله بازکنی

.تشخیص ترگیدگی لوله با دستگاه و ترمیم

.تعویض کاشی و سرامیک سرویس بهداشتی

.نصب توالت فرنگی و تعویض کاسه توالت ایرانی

.لوله کشی اب و فاضلاب

.نصب شوفاژ و ابگرمکن و شیرآلات

تماس با کارشناس